Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★½

  • Spoiler Alert

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • All Quiet on the Western Front

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★

  • Bros

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Firebird

    ★★★★

  • CODA

    ½

  • Freaky

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • 1917

    ½

  • Child's Play

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • End of the Century

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Mario

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Cult of Chucky

    ★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★★

  • Beach Rats

    ★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

  • The Revenant

    ★½

  • Spotlight

    ★★½

  • Holding the Man

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Normal Heart

    ★★★★

  • Pride

    ★★★

  • Boyhood

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Philomena

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Gravity

    ★★

  • Curse of Chucky

    ★★

  • Test

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★★