Sort by
  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Don't Look Up

  • The Unforgivable

  • Maid

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

  • Raya and the Last Dragon

  • Flee

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen

  • Penguin Bloom

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

  • Adventure Time: Distant Lands

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mulan

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½