Sort by

ysabella has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry