• Oh, Hello on Broadway

    ★★★½

  • Dumb: The Story of Big Brother Magazine

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • Saving Banksy

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

  • HyperNormalisation

    ★★★★★

  • The Modern Jungle

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Masterminds

    ★★

  • Daguerrotype

    ★★½

  • Mascots

    ★★★★★

  • ARQ

    ★★★½

  • Ashley Madison: Sex, Lies and Cyber Attacks

    ★★½

  • Cilaos

    ★★★½

  • Let's Be Evil

    ★★½

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

    ★★★★★

  • Kickboxer: Vengeance

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • Sunspring

    ★★★★

  • Dog Eat Dog

    ★★

  • After the Storm

    ★★★★★

  • HYPER-REALITY

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Lemonade

    ★★★★½

  • Ratchet & Clank

    ★★

  • Sausage Party

    ★★½

  • Keanu

    ★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • Silicon Cowboys

    ★★★½

  • Gods of Egypt

    ★½

  • Zoolander 2

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Yoga Hosers

    ½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Daddy's Home

    ★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ½

  • Eye in the Sky

    ★★★½

  • A Bigger Splash

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Sharknado 3: Oh Hell No!

    ★★★★★

  • Bitcoin: The End of Money as We Know It

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Advantageous

    ★★★★★

  • Kung Fury

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • Our Little Sister

    ★★★★½

  • Hot Pursuit

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★½

  • Some Kind of Hate

    ★★★½

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★★½

  • Here Come the Videofreex

    ★★★★★

  • Trainwreck

    ★★★★

  • Hello, My Name Is Doris

    ★★★★

  • The Hunting Ground

    ★★★★½

  • Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

    ★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★★½

  • The Lazarus Effect

    ★★★½

  • The Wolfpack

    ★★★★

  • Dope

    ★★★★½

  • Female Pervert

    ★★★★★

  • The Boy Next Door

    ½