Travis has logged 39 entries for films during November 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
King of Hearts

King of Hearts

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Don't Want to Be a Man

I Don't Want to Be a Man

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chumscrubber

The Chumscrubber

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wishing Stairs

Wishing Stairs

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lifeguard

The Lifeguard

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Doll

The Doll

1919
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Day I Became a Woman

The Day I Became a Woman

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phone

Phone

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Things

Wild Things

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
11
A Place at the Table

A Place at the Table

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Monsieur Lazhar

Monsieur Lazhar

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Men

The Men

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School for Scoundrels

School for Scoundrels

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry