• Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One)

  • Don't Worry, Darling

  • Uncharted

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

  • Swimming for Gold

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Night Clerk

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • The Last Summer

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★