Sort by
  • John Wick: Chapter 4

  • Babylon

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • My Son

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Kindred

    ★★★½

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★★