Sort by

Gabriel Armstr🎃ng has logged 417 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
Edit this entry  
15
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fed Up

Fed Up

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
03
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Curious George: A Very Monkey Christmas

Curious George: A Very Monkey Christmas

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Farmland

Farmland

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry