Sort by

CinemasLot has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Musical Farmer

Musical Farmer

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Jungle Jumble

A Jungle Jumble

1932
×
Read the review Edit this entry  
28
A Wet Knight

A Wet Knight

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Leo Casino

Leo Casino

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Los Goonies 2: The Return of Smaug

Los Goonies 2: The Return of Smaug

2019
×
½
Edit this entry  
24
Mickey's Revue

Mickey's Revue

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cat Nipped

Cat Nipped

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Winged Horse

The Winged Horse

1932
×
Read the review Edit this entry  
24
Let's Eat

Let's Eat

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barnyard Olympics

Barnyard Olympics

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harem Scarem

Harem Scarem

1932
×
Read the review Edit this entry  
21
Making Good

Making Good

1932
×
Read the review Edit this entry  
21
Beau and Arrows

Beau and Arrows

1932
×
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wins Out

Wins Out

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mechanical Man

Mechanical Man

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mad Dog

The Mad Dog

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grocery Boy

The Grocery Boy

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Out

Out

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: Another Impact (Confidential)

Evangelion: Another Impact (Confidential)

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Plow That Broke the Plains

The Plow That Broke the Plains

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Duck Hunt

The Duck Hunt

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grandma's Pet

Grandma's Pet

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bird Store

The Bird Store

1932
×
★★
Edit this entry  
10
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Clown

The Clown

1931
×
Read the review Edit this entry  
04
The Ugly Duckling

The Ugly Duckling

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey's Orphans

Mickey's Orphans

1931
×
★★½
Edit this entry  
03
The Fisherman

The Fisherman

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mickey Cuts Up

Mickey Cuts Up

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hare Mail

The Hare Mail

1931
×
★★
Read the review Edit this entry