Jameson has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Replacements

The Replacements

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry