• The Suicide Squad

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Promised Neverland

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Jujutsu Kaisen

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dolittle

    ★½

  • Togo

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★½

  • Mosul

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • I Lost My Body

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Shazam!

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Night School

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Meg

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★