• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★½

  • Cruella

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Dad, I'm Sorry

  • Chaos Walking

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Project Power

    ★½

  • The Stunt Double

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • Rhubarb

  • Extraction

    ★½

  • The Hunt

    ★★

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Norm of the North: Family Vacation

    ½

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★