• Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

  • Good Boys

  • Dumbo

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Long Shot

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Furie

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Bait

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Kitbull

  • The Kid Who Would Be King

    ★★

  • A Dog's Way Home

  • Escape Room

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mortal Engines

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

    ★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Yellow Is the New Black

  • Slender Man

    ½

  • The Meg

    ★½

  • Skyscraper

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★