Blair has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry