Sort by

jenna🍊 has logged 226 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Take the 10

Take the 10

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lapland Odyssey 3

Lapland Odyssey 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Table 19

Table 19

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Julie

Miss Julie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
SPF-18

SPF-18

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vow

The Vow

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry