Sort by

jenna🍊 has logged 21 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry