Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 228 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Driver

The Driver

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
American Juggalo

American Juggalo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inspector Gadget Saves Christmas

Inspector Gadget Saves Christmas

1992
×
Read the review Edit this entry  
25
A Pink Christmas

A Pink Christmas

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casper's First Christmas

Casper's First Christmas

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Comes to Pac-land

Christmas Comes to Pac-land

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Viy

Viy

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mickey's Grand Opera

Mickey's Grand Opera

1936
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Band Concert

The Band Concert

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bay

The Bay

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aladdin and the Wonderful Lamp

Aladdin and the Wonderful Lamp

1934
×
Read the review Edit this entry  
05
King of Porn

King of Porn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry