Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 49 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lure

The Lure

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Frogs

Frogs

1972
×
Read the review Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yokai Monsters: 100 Monsters

Yokai Monsters: 100 Monsters

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sex and Fury

Sex and Fury

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bliss

Bliss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robot Holocaust

Robot Holocaust

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Team Hurricane

Team Hurricane

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Charmer

The Charmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Super Size Me 2: Holy Chicken!

Super Size Me 2: Holy Chicken!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midori

Midori

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry