Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 328 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Athena

Athena

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Redline

Redline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Private Resort

Private Resort

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mondo Topless

Mondo Topless

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gomorrah

Gomorrah

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry