Sort by

CinemaVoid 🏴‍☠️ has logged 39 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suzanne’s Career

Suzanne’s Career

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mudhoney

Mudhoney

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City Hunter

City Hunter

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Session 9

Session 9

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxidermia

Taxidermia

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tears of the Black Tiger

Tears of the Black Tiger

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Go West

Go West

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lorna

Lorna

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Satan

Satan

2006
×
★★
Read the review Edit this entry