Sort by
  • Annette

    ★★★

  • earthearthearth

    ★★★

  • Er is een geest van mij / Hay un fantasma mío

    ★★★

  • Ambiancé

    ★★★

  • En Plein Air

    ★★½

  • October Rumbles

  • Twelve Seasonal Films

    ★★★★

  • Georama Boy Panorama Girl

    ★★★½

  • Freaky

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★

  • Autofiction

    ★★★★½

  • Tapes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Urubú

  • Little Brother

    ★★★★

  • Raw Power

    ★★★½

  • O Black Hole!

    ★★★

  • Cloud of the Unknown

    ★★★½

  • The Unseen River

    ★★½

  • Noor

    ★★★

  • Spotted Yellow

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Inschallah Afrika

    ★★★

  • See You In My Dreams

    ★★★½

  • A lesson in parenting

    ★★★

  • Point and Line to Plane

    ★★

  • DHARMA

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • The Boat People

    ★★★½

  • The Bare Life

    ★★★

  • LIBRA

    ★★★

  • Faites des gosses

    ★★½

  • Six Variations on the Same Theme

    ★★★½

  • Vers Syracuse

    ★★

  • In this lingering Twilight Sparkle.

    ★★½

  • Portrait of my Dreams Mixing with Her's

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★

  • Boris Lehman à Toulouse

    ★★★

  • Patrick

    ★★★

  • Amatory

    ★★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★

  • Alfred

    ★★

  • Blood Rider

    ★★★

  • sonar_erosion

    ★★★

  • Before the collapse of Mont Blanc

    ★★★

  • Movie That Invites Pausing

    ★★½

  • a still place

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★

  • 70x40

    ★★½

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

    ★★★

  • Un baile con Fred Abstrait

    ★★

  • Escape Velocity

    ★★★½

  • Labor of Love

    ★★

  • Capone

    ★★★

  • No Archive Can Restore You

    ★★★

  • SLEEPWALKER

    ★★★½

  • A Venture into Vegan Filmmaking

    ★★★

  • O Ah! das coisas, 21 de Abril 2020

    ★★

  • O Ah! das coisas, 6 de Abril 2020

    ★★

  • (SYN/ANTI)THESIS

    ★★★★

  • The Voice in Your Head

    ★★★

  • An Unusual Summer

  • Extraction

    ★½

  • I've Been Afraid

    ★★★½

  • Himala: A Dialectic for Our Times

    ★★★½

  • Lunar Dances

    ★★★

  • Excerpts [reconfiguration #1]

    ★★

  • The Reel 11004

    ★★★½

  • Sanfield

    ★★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

    ★★★

  • Parental Leave

    ★★★½