• The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Hollywood in Vienna 2018 - The World of Hans Zimmer

    ★★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Balloon

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★½

  • Extremity

    ★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Lie

    ★★½

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • La noria

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • The Happytime Murders

    ★★½

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • The Toybox

    ★★

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Jim Button and Luke the Engine Driver

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Secret Santa

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Winchester

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • The Dollmaker

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½