Alistair Ryder has logged 16 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry