Sort by
  • Halloween Ends

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Finding You

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★