Gevorg has logged 162 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Johnny Tsunami

Johnny Tsunami

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Brink!

Brink!

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry