Sort by

ryka has logged 580 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Throat Song

Throat Song

2011
×
Edit this entry  
31
Swipe

Swipe

2020
×
Edit this entry  
31
Do I Have to Take Care of Everything?

Do I Have to Take Care of Everything?

2012
×
Edit this entry  
31
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
30
Moi, un Noir

Moi, un Noir

1958
×
Edit this entry  
30
Stray Cat Rock: Beat '71

Stray Cat Rock: Beat '71

1971
×
Edit this entry  
29
wkw/tk/1996@7'55''hk.net

wkw/tk/1996@7'55''hk.net

1996
×
Edit this entry  
29
A Picture of You

A Picture of You

2014
×
Edit this entry  
28
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
Edit this entry  
27
Love Under New Management: The Miki Howard Story

Love Under New Management: The Miki Howard Story

2016
×
Edit this entry  
27
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
Edit this entry  
27
Semana Santa

Semana Santa

2015
×
Edit this entry  
26
El último canto del pájaro cú

El último canto del pájaro cú

2010
×
Edit this entry  
26
Age of Bloom

Age of Bloom

2001
×
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Snowy Day

The Snowy Day

2016
×
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
24
This Christmas

This Christmas

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Edit this entry  
23
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
Edit this entry  
22
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
21
A Miser Brothers' Christmas

A Miser Brothers' Christmas

2008
×
Edit this entry  
21
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Edit this entry  
20
Black Is … Black Ain’t

Black Is … Black Ain’t

1994
×
Edit this entry  
20
The Journey

The Journey

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Inside the Box

Inside the Box

2013
×
Edit this entry  
19
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
Edit this entry  
19
Green

Green

2016
×
Edit this entry  
18
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
13
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
13
Fig

Fig

2011
×
Edit this entry  
12
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry