Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Ankahi Kahaniya

Ankahi Kahaniya

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maestro

Maestro

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dikkiloona

Dikkiloona

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tughlaq Durbar

Tughlaq Durbar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
NET

NET

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tuck Jagadish

Tuck Jagadish

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Labour of Love

Labour of Love

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Island

Black Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paagal

Paagal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pidikittapulli

Pidikittapulli

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thimmarusu: Assignment Vali

Thimmarusu: Assignment Vali

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivaha Bhojanambu

Vivaha Bhojanambu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kasada Tabara

Kasada Tabara

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
SR Kalyanamandapam

SR Kalyanamandapam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boomika

Boomika

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merise Merise

Merise Merise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
#Home

#Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Komola Rocket

Komola Rocket

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sitara

Sitara

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bannerghatta

Bannerghatta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bhuj: The Pride of India

Bhuj: The Pride of India

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Netrikann

Netrikann

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kuruthi

Kuruthi

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry