• 1917

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★

  • Extraction

  • Selma

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • The Talented Mr. Ripley

    ★★★

  • Big Night

    ★★★★

  • Sneakers

    ★★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★★

  • Local Hero

    ★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • Jezebel

    ★★★

  • Of Human Bondage

    ★★★½

  • Fantômas: In the Shadow of the Guillotine

    ★★★

  • The Birth, the Life and the Death of Christ

    ★★★

  • The Great Train Robbery

  • A Trip to the Moon

    ★★★★★