• House of Gucci

    ★★★

  • Happening

  • Spencer

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • Mandibles

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • Perfumes

    ★★★½

  • The Voice in Your Head

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★★½

  • Gunda

    ★★★★★

  • Little Girl

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★½

  • Mama Weed

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Saria

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Only the Animals

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Vitalina Varela

  • Hair Love

    ★★★

  • Daughter

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½