Sort by
  • The Beekeeper

    ★★★

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★½

  • Wonka

    ★★★½

  • Hurry Om Hurry

    ★★★

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★

  • A Murder at the End of the World

    ★★★½

  • The Curse

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Gen V - Prime Premiere

    ★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • The Peasants

    ★★★★★

  • American Fiction

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★★

  • Jawan

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • The Monk and the Gun

    ★★★★½

  • Poor Things

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • The Mission

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★★

  • Still or Sparkling

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★½

  • Blue Beetle

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

  • Our Gypsy Blood

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • I'm a Virgo

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • The Old Oak

    ★★★

  • Perfect Days

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • An Eighth of Him

  • The Covenant

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Big Shark

    ½

  • Renfield

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Air

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★½