Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Saloum

Saloum

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Accident Man: Hitman's Holiday

Accident Man: Hitman's Holiday

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inland

Inland

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maya Nilo (Laura)

Maya Nilo (Laura)

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Birthday Cake

The Birthday Cake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Next Door

Next Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World of Gilbert & George

The World of Gilbert & George

1981
×
Edit this entry  
01
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tale of Cinema

Tale of Cinema

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry