cineunlimited has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ben 10 Versus the Universe: The Movie

Ben 10 Versus the Universe: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry