• Willy's Wonderland

    ★★½

  • Citadel

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • It's True, It's True, It's True: Artemisia on Trial

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Cats

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Cruel Peter

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

  • Ghost Town Anthology

    ★★½

  • 37 Seconds

    ★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Vever (For Barbara)

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Little Miss Sumo

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Black Pond

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★