CinSwirl has logged 29 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fedora

Fedora

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Frida

Frida

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
24
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Small Apartments

Small Apartments

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Accident

Accident

1967
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Edit this entry