Sort by

Ryan has logged 1,739 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Wizard's Tale

A Wizard's Tale

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
MFKZ

MFKZ

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mute Date

Mute Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maria by Callas

Maria by Callas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Elstree 1976

Elstree 1976

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Brave One

The Brave One

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solar Walk

Solar Walk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★
Edit this entry  
28
Threesomething

Threesomething

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry