Sort by

circlesquared has logged 621 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Stalled

Stalled

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lake Alice

Lake Alice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Cadaver Christmas

A Cadaver Christmas

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Body

Body

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Family Reunion

Family Reunion

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Infinite Santa 8000

Infinite Santa 8000

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Follow

Follow

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Zombie Night

Silent Night, Zombie Night

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Slayed

Slayed

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Christmas

Red Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Caesar and Otto's Deadly Xmas

Caesar and Otto's Deadly Xmas

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Superfast!

Superfast!

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Mordrid

Doctor Mordrid

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sam

Sam

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Partners

Partners

2009
×
½
Read the review Edit this entry