• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Night School

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Stutterer

    ★★★★

  • Pretty Boy

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★