Chrischi has logged 378 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Rookie of the Year

Rookie of the Year

1993
×
★★½
Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Safety

Safety

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Emil in Lonneberga

Emil in Lonneberga

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Sound of Thunder

A Sound of Thunder

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★½
Edit this entry