Chrischi has logged 25 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Geheimsache Doping: Hau rein die Pille!

Geheimsache Doping: Hau rein die Pille!

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Line of Duty

Line of Duty

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry