Sort by
  • Teen Wolf: The Movie

  • You People

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Werewolf by Night

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Amsterdam

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • The Invitation

    ★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Fall

    ★★

  • Wedding Season

    ★★★

  • Don't Blame Karma!

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Purple Hearts

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Girl in the Picture

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Love & Gelato

  • First Love

    ★★

  • The Princess

    ★★★

  • The Wrath of God

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • God's Creatures

    ★★★

  • A Perfect Pairing

    ★½

  • Conversations with Friends

  • The Essex Serpent

  • The Valet

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Along for the Ride

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Offer

  • Under the Banner of Heaven

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes