becca has logged 26 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry