• The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The 355

    ★½

  • Death to 2021

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • History of Ha

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Green Snake

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★½

  • In the Heights

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½