zach has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry