Sort by

zach has logged 151 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellsing Ultimate

Hellsing Ultimate

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood Blockade Battlefront

Blood Blockade Battlefront

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terror in Resonance

Terror in Resonance

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Toradora!

Toradora!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cutie Pie

Cutie Pie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Why R U? The Series

Why R U? The Series

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Light on Me

Light on Me

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Boundary

Beyond the Boundary

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
KinnPorsche The Series

KinnPorsche The Series

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hyouka

Hyouka

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Lie in April

Your Lie in April

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Charlotte

Charlotte

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kotaro Lives Alone

Kotaro Lives Alone

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry