Sort by

zach has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baccano!

Baccano!

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elfen Lied

Elfen Lied

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul Eater

Soul Eater

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Parade

Death Parade

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bakemonogatari

Bakemonogatari

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dororo

Dororo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
anohana: The Flower We Saw That Day

anohana: The Flower We Saw That Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gurren Lagann

Gurren Lagann

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Is a Part-Timer!

The Devil Is a Part-Timer!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Future Diary: Redial

The Future Diary: Redial

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Future Diary

The Future Diary

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High School of the Dead

High School of the Dead

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry