• Wilderness

    ★★

  • Green Lantern: Beware My Power

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Mayor Pete

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Il Buco

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • All About My Sisters

    ★★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boogie

    ★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Like Flying

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Leap

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½