• The Northman

    ★★★★

  • Moses Storm: Trash White

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★½

  • Maid

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • King Richard

  • Old

    ★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Outcry

    ★★★★

  • Baby God

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Zola

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★

  • The Assistant

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Report

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Neo Yokio: Pink Christmas

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Chef Flynn

  • Minding the Gap

    ★★★★