Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Moses Storm: Trash White

Moses Storm: Trash White

2022
×
Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Supersonic

Supersonic

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neo Tokyo

Neo Tokyo

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Get Smart

Get Smart

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Maid

Maid

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tiger

Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry