Sort by

Charlotte has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Baby God

Baby God

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Precious

Precious

2009
×
Edit this entry  
15
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry