• Tower

    ★★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★

  • Transpecos

    ★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★½

  • Little Sister

    ★★★

  • In a Valley of Violence

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Hush

    ★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Gods of Egypt

    ½

  • Genius

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Zoolander 2

  • Gold

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Equity

    ★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★½

  • Little Men

    ★★★½

  • Complete Unknown

    ★★★

  • Antibirth

    ★★★

  • Notes on Blindness

    ★★★★

  • Kate Plays Christine

  • Indignation

    ★★½

  • Certain Women

    ★★★★

  • Tickled

    ★★

  • Weiner

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★½

  • Life, Animated

    ★★★½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Christine

    ★★★½

  • Gleason

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • 31

    ★★½

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★★

  • The Eyes of My Mother

    ★★★★

  • Morris from America

    ★★★½

  • Under the Shadow

    ★★★

  • The Greasy Strangler

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Goat

    ★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Other People

    ★★★

  • The Commune

    ★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★½

  • The Lure

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • A Man Called Ove

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Dementia

    ★★½

  • Land of Mine

    ★★★★

  • Krampus

    ★★½

  • Creed

    ★★★

  • Inside Men

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • April and the Extraordinary World

    ★★★★

  • The Prince of Pennsylvania

    ★★★½

  • Spectre

    ★★★

  • My King

    ★★★½

  • They Call Me Jeeg

    ★★★½